Masaż tantryczny to praktyka wywodząca się z buddyzmu i hinduizmu, która ma na celu pobudzenie energii seksualnej. Ale czym tak dokładnie jest i co czyni masaż tantrycznym?

“Tantra jest jedną z najważniejszych tajemnic, jakie kiedykolwiek zostały odkryte. Jest niezwykle ulotna, gdyż jest to NAJWYŻSZA forma sztuki. Malowanie jest łatwe, tworzenie poezji jest łatwe, ale stworzenie wspólnoty z energią drugiej osoby w roztańczonej komunii, jest największą i najtrudniejszą sztuką, jakiej można się nauczyć”

Osho

Masaż tantryczny to najwyższa forma sztuki dotyku.

Ciało jest wehikułem dla duszy, narzędziem dostępu do twojego wnętrza. Tej części Ciebie, która nie jest umysłem, nie podlega woli lub ego, nie jest fizyczna. Poprzez dotyk, rytm, ciszę, obecność doświadczasz przestrzeni nie do opisania, poza czasem, poza ograniczeniami słów.

Masaż tantryczny to forma celebracji – piękna dwóch ciał – dwóch części całości łączących się w tańcu szacunku i uświęcenia. Doświadczasz niewiarygodnej miękkości kobiecości, odsłaniającej się dokładnie w chwili, kiedy ma się objawić poprzez ciepło, delikatność, pasję i płynność – płynąc po skórze w pełni męskiej siły świadomości i obecności.

Masaż tantryczny jest przebudzeniem Cię do esencji, tego, kim naprawdę jesteś. Jest poszerzaniem zrozumienia życia i doświadczaniem energii witalnej, realizowaniem potencjału, który istnieje w relacjach wewnętrznych i zewnętrznych. Jesteś mężczyzną lub kobietą, lecz równocześnie składasz się z obu. Poprzez świadomy dotyk możesz dotrzeć do pełni swojego potencjału, otwierając się na wszystko, czym jesteś lub możesz być. To doświadczenie trudne do opisania i równie trudne do zrozumienia dla racjonalnego umysłu. Tego trzeba doświadczyć.

Połączenie i rewitalizacja całego ciała

Wykorzystanie energii seksualnej w procesach życiowych jest centralną koncepcją Tantry. Uważamy, że seks jest niczym turbina, która rozpala się, aby rozpalić nie tylko ciało, ale również Twoją kreatywność i dostęp do duchowej mocy. Jest to energia, którą możemy wnieść pozytywnie do naszego życia, gdy nauczymy się, jak zrelaksować się, będąc w podnieceniu i odkrywać ekstatyczne możliwości ciała.

Podczas masażu tantrycznego łączymy energię serca z energią seksualną, wnosząc ciepło i emocje do seksualności. Bardzo często te dwa centra są oddzielone od siebie poprzez blokady i napięcia w obszarze miednicy, przepony czy karku, co uniemożliwia swobodny przepływ energii. Masaże tantryczne mogą obejmować głębokie masaże powięziowe, mięśni miednicy, przepony, szyi i karku, które mają na celu rozluźnienie napięć zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych tak, by energia seksualna mogła płynąć poprzez centralny kanał energetyczny. Później energia może rozprzestrzeniać się w narządach i tkankach, co przyczynia się do rewitalizacji i odświeżenia całego ciała.

Celowa bezcelowość, ekstaza przy okazji

Dotyk tantryczny jest świadomy i obecny. Terapeut/ka tantryczna świadomie kieruje swoją energią, zapraszając Twoją energię do przebudzenia, poszerzania i rozbrajania starych niepotrzebnych napięć i blokad. Dotyk czasem jest spokojny, wolny i zmysłowy. Możesz odczuwać go jako miękki i słodki, zmysłowy lub ekscytujący. Czasem jest energiczny i pełen pasji, budzący ogień twojego wewnętrznego smoka. W tej wspólnej podróży terapeutka tantryczna przekazuje doświadczenie, oferując siebie jako naczynie dla ducha, dzięki czemu możesz poczuć transmisję czystej energii.

Terapeuci tantryczni masują w stanie medytacji, sesja masażu nie ma celów czy planów, aby cię podniecić, czy doprowadzić cię do orgazmu. Celem jest po prostu bycie w tu i teraz. Przepływ, dzielenie się chwilą, którą przeżywacie razem. To daje pełną satysfakcję i często wielokrotne orgazmy – nie jako cel, a efekt uboczny.

Ruch i bezruch

Masaż tantryczny koncentruje się na umożliwieniu Ci doświadczania przepływu energii w ciele. Podczas gdy masaż erotyczny będzie koncentrował się na działaniach i podnieceniu seksualnym. W masażu tantrycznym budujemy energię do pewnego poziomu, by następnie zatrzymać się i pozwolić Ci ją przyjąć, posmakować – odprężyć się w niej, pozwalając, by rozprzestrzeniła się po całym ciele. Energię można poczuć tylko wtedy, gdy zaprzestaniemy wszelkiego działania i totalnie się odprężymy, a zwłaszcza mięśnie trzymające napięcia, które blokują przepływ energii. To odprężenie pozwala na odczucie energii i poszerzania się, stawianie się czymś więcej niż tylko ciałem.

Słodki ból

Masaż tantryczny to nie tylko zmysłowość i przyjemność. Często, abyś mógł/a poczuć przepływ energii w ciele, musimy zająć się napięciami, które go blokują, i ograniczają pełnię swobody czucia. Tantra jest ścieżką rozwoju osobistego, a sesja masażu może obejmować techniki pracy z ciałem mające na celu uwalnianie napięć wzdłuż szyi i kręgosłupa, w miednicy, przeponie i narządach płciowych. Stosujemy głęboki masaż tkanki powięziowej i głębokiej wokół miednicy, kości bioder i narządów płciowych w celu przywrócenia przepływu krwi, odświeżenia limfy i umożliwienia uwolnienia toksyn z tkanek, a także usunięcia blokad emocjonalnych z przeszłości trzymających cię w napięciu. Dzięki takim uzdrawiającym technikom poczujesz więcej przestrzeni wewnątrz ciała, większą zdolność do seksualnej wrażliwości, wzmocnioną erekcję, zwiększoną zdolność do opóźniania wytrysku, zdolność do przeżywania głębokich wielokrotnych orgazmów, a także ogólne poczucie zintegrowania Twojej seksualności z resztą ciała i całą Twoją istotą.

Autorka: Freya Wolna

Jeśli chcesz zapisać się do mnie na masaż, skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *