W dzisiejszych czasach zmian społecznych i ruchu #metoo mężczyźni muszą ponownie zastanowić się, kim są, jaki jest ich cel i jak mogą służyć większemu dobru. Nasza kultura przesuwa się obecnie z patriarchalnej ( skupionej na męskich potrzebach i dominacji) do równowagi między kobiecością i męskością. Społeczeństwo patriarchalne, męskie wartości ciężkiej pracy, rywalizacji, zwycięzców i przegranych dobiegają końca.

Wiodącą rolę przejmą kobiece wartości łączenia, dbania i troski o wszystkich. Chociaż nie wiemy, jak będzie w przyszłości, zarówno mężczyźni, jak i kobiety powinni współpracować, aby budować lepszy świat. Te zmiany nie stanowią zagrożenia dla mężczyzn, ale doskonałą okazję do zbudowania nowego społeczeństwa, które służy naszym dzieciom i ich dzieciom. Aby to zrobić, mężczyźni muszą być przygotowani na radykalną zmianę.

Transformacja nowoczesnych społeczeństw i instytucji społecznych, jak wszystko w życiu, zawsze zaczyna się od każdego z nas. Ten proces lub jego brak ostatecznie określi, czy ludzkość przetrwa nadchodzącą epokę radykalnych zmian.

Najlepsze, co możemy zrobić, to przygotować się poprzez przyjęcie nowego sposobu myślenia, który rządzi się Prawem Uniwersalnym i jest zrównoważony przez prawo fizyczne i duchowe. Co to znaczy?

Bez zagłębiania się w kompleksową naturę Prawa Uniwersalnego i dla celów tego postu, wszystko, co musisz wiedzieć, to to, że wszystko poszukuje równowagi. Prawo Fizyczne i Duchowe dążą do równowagi zgodnie z Prawem Uniwersalnym. Zadaniem stojącym przed mężczyznami i kobietami jest przywrócenie równowagi energii męskiej i żeńskiej bez niszczenia planety ani siebie nawzajem. Musimy także zmniejszyć dominację świata fizycznego, aby zrównoważyć go ze światem duchowym. Innymi słowy, musimy obudzić się w naszym najwyższym potencjale i dorosnąć.

Jaki jest obecny stan męskości?

Nie najlepszy. Wśród statystyk samobójstw to mężczyźni stanowią większość (78% to biali mężczyźni). Dotyka ich również problem przedawkowania (68% to mężczyźni), depresji (9% mężczyzn teraz i 30% w ciągu życia) oraz PTSD. Młodzi mężczyźni nie uczestniczą życiu zawodowym na poziomie wymaganym do stworzenia społeczeństwa budującego zdrową kulturę. Mężczyźni w każdym wieku stają przed niezwykłymi dotąd wyzwaniami.

Czy mężczyźni mogą przekroczyć kulturę patriarchalną?

Tak. Mężczyźni mogą wziąć radykalną odpowiedzialność za swoje przeszłe działania. Kiedy mężczyźni wyjdą poza przestarzałe, agresywne wzorce dominacji i rywalizacji, „wygrana/przegrana” i postawią na współpracę, akceptację i nastawienie na „wygrana/ wygrana”.

Czym jest toksyczna męskość?

Sama energia męska nie jest ani dobra, ani zła. Jest bardzo potrzebna w każdym z nas. Cały problem leży w poziomie świadomości, a odpowiedzialność spoczywa na jednostce, a nie na jakiejś zewnętrznej sile.

Wolę słowo nieokrzesany, lub nieświadomy niż toksyczny. Nieświadoma męskość jest projekcją myśli, gniewu i braku na kogoś innego. Może być agresywna i obraźliwa zarówno fizycznie, jak i werbalnie. Mężczyźni są stereotypowo traktowani jako dominujący i agresywni nie bez powodu. W naszej kulturze nie ma miejsca na zbuntowaną męskość, czy to wyrażaną przez mężczyznę, czy przez kobietę. To czas wybaczania, uczenia się i pójścia dalej.

Skąd w mężczyznach tyle agresji?

Według psychologii jungowskiej mężczyźni mają tendencję do rzutowania stłumionego gniewu na wszystko, co kobiece. Doświadczamy tego wszyscy poprzez niszczenie naszej planety Ziemi i długą historię gwałtów na kobiecości. Kiedy męska psychika nie jest w stanie znaleźć spełnienia w części siebie, uwalnia ją na zewnątrz. Ta energia jest wysoce niestabilna i niszcząca również dla nich. Mężczyźni potrzebują sposobów na to, by uwalniać tę energię poprzez aktywność fizyczną i grupy wsparcia, aby łagodzić napięcia.

Czy mężczyźni mogą ewoluować poza istniejący paradygmat?

Absolutnie. Nie tylko mogą, ale muszą, i to szybko. Dzięki zaangażowaniu we własną transformację, wyjście poza przestarzały sposób bycia, mężczyźni mogą się zmienić. Aby to zrobić, konieczne będzie dołączenie do innych mężczyzn, którzy są w trakcie zmiany.

Pojawiają się nowe męskie wzorce do naśladowania. Reprezentują zrównoważoną męskość i kobiecość. Tak się składa, że ​​nowy mężczyzna jest potężniejszy, atrakcyjniejszy i mądrzejszy.

Jak mężczyźni mogą wzrastać duchowo i podnosić świadomość?

Mężczyźni nie muszą dążyć do zmiany społecznej czy środowiska, w którym żyją, muszą dążyć do zmiany w sobie.

Aby to zrobić, mężczyźni potrzebują dorosnąć i przyjąć swoją duchową naturę, która służy większemu dobru wszystkiego, co kobiece, w tym naszej planety.

Aby podnieść poziom świadomości, mężczyźni mogą zacząć medytować, pisać, kontemplować i spędzać czas na słuchaniu tego, co mają do powiedzenia inni.

Co mogą zrobić mężczyźni, gdy życie „rozpada się” podczas rozstania i rozwodu?

To, co może wydawać się zakończeniem, jest naprawdę początkiem. W każdym niepowodzeniu związku kryje się sekret następnego poziomu sukcesu związku. Należy sobie zadać dwa kluczowe pytania. Czego się nauczyłeś? I dlaczego dostałeś tę lekcję życia? Jeśli mężczyzna potrafi na nie odpowiedzieć, może przejść do nowych, bardziej satysfakcjonujących relacji. Jeśli wnioski nie zostaną wyciągnięte, przeszłość będzie się powtarzać.

Czego kobiety chcą od mężczyzny?

Pragną być wysłuchaną, zrozumianą, kochaną i szanowaną.

Aby to zrobić, mężczyźni potrzebują porzucić wrodzoną potrzebę dbania i ochrony kobiet. Nadal mogą to robić, ale dlatego że tego chcą, a nie z nieuświadomionej potrzeby.

Dlaczego? Ponieważ nieuświadomiona potrzeba zapewnienia i ochrony często wiąże się z potrzebą kontrolowania i obwiniania kobiet za ich własną niezdolność do działania. Mężczyźni i kobiety mogą radykalnie zmienić swoje relacje dzięki uważnemu słuchaniu i mówieniu. 

Jak dokonać zmiany?

Życiowe problemy zawsze dają możliwość przebicia się. Mężczyźni nigdy nie mieli takich wyzwań jak dzisiaj. Ale może to być szansą na zrewidowanie wartości, celu i misji. Wraz z tym przychodzi nowy wzrost, nowa mądrość i nowy człowiek.

Zdrowie, szczęście, spokój, miłość i obfitość czekają na mężczyzn gotowych podjąć wyzwanie. Chociaż istnieje wiele pytań i wyzwań, każdy może poszerzyć swoją świadomość i stać się bohaterem swojego życia, który manifestuje nowe marzenie i nową ziemię.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *