Aby partnerzy czuli do siebie przyciąganie i płonął ogień pożądania, potrzebne są dwa bieguny. Pracując z parami, zawsze przyglądamy się polaryzacji. Im silniejsze bieguny, tym silniejszy pociąg seksualny. Kiedy uczę ludzi, jak się polaryzować, tworzyć bieguny, czasami wydaje się to magiczne. Czasami od razu po zrozumieniu i zastosowaniu zasady polaryzacji, natychmiast wytwarza się silna iskra w relacji. Ten rodzaj iskry, którą zakochani czują podczas pierwszego spotkania, czy pełnych pasji miesięcy miesiąca miodowego, które tak często zanikają w miarę upływu czasu.

Jak to osiągnąć? Polaryzacja w relacji nie jest kwestią przypadku czy magii, ale czymś, co można świadomie stworzyć i pielęgnować przy odpowiednim zrozumieniu i praktyce.

Największe zastosowanie tantrycznej zasady polaryzacji znajdziemy w związkach. Bez względu czy mamy do czynienia z parą hetero czy homoseksualną – aby zaistiała iskra – potrzebne są dwa bieguny.

Paradoks przeciwieństw: Udany związek to co innego niż udany seks.

Te same aspekty, które sprawiają, że związek jest udany, mogą zaszkodzić naszemu życiu seksualnemu, jeśli nie jesteśmy świadomi, że pociąg seksualny i dobry związek oparty na miłości wymagają diametralnie przeciwnych umiejętności i zachowań.

  • Związek budujemy na podobieństwach. 
  • Podniecenie seksualne jest spowodowane różnicą.

 

Im większa różnica, tym gorętszy jest seks (o czym wie każda kobieta, która kiedykolwiek spotykała się z „niewłaściwym facetem”).

 

Co składa się na dobry związek?

Aby związek się udał, im więcej ludzi łączy, tym lepiej. Wspólne cele, przyjaciele, zainteresowania, poglądy religijne i polityczne oraz codzienne preferencje składają się na harmonijne partnerstwo. Kiedy po raz pierwszy spotykamy kogoś romantycznie, wszystko jest świeże. Większość z nas pamięta pyszne pierwsze tygodnie rozmów do późna, dzielenia się historią, opiniami i planami. Odkrywamy to, co nas łączy, i ekscytujące jest odkrycie wspólnej miłości do włoskiej muzyki czy azjatyckiej kuchni.

Na początkowym etapie poznawania się jest tak wiele do odkrycia; seks jest ekscytujący, obietnica pogłębienia intymności jest ekscytująca, a dynamika związku wciąż jest definiowana. W tej fazie możliwości wydają się nieograniczone. Długie spacery, weekendy w łóżku, częste SMS-y i telefony, a także randki sprawiają wrażenie przygody.

Z czasem para poznaje się nawzajem. Rozwija rutyny, wspólnych przyjaciół i zajęcia, a także słyszy wszystkie swoje najlepsze i najgorsze opowieści. Być może dzielą mieszkanie i spędzają razem coraz więcej czasu.

Jak powstaje i zanika iskra

Nowość minęła i, jeśli wszystko pójdzie dobrze, pojawia się harmonijna relacja zbudowana na wspólnocie. Często związek wiąże się teraz ze stresem związanym z codziennym utrzymaniem, biznesem lub dziećmi. W pewnym momencie pary znajdują się w domu w sobotni wieczór, w dresach na kanapie, oglądając swój ulubiony program, czule się dotykając, ale bez żadnego seksualnego impetu ani pociągu.

Ważną rzeczą, którą należy tutaj wiedzieć, jest to, że zmniejszenie atrakcyjności nie jest oznaką niepowodzenia związku. Związek może być superwspierający i pełen miłości, a i tak brak w nim iskry. Stracona iskra jest spowodowana wspólnością, zażyłością i zbyt długim czasem spędzonym razem bez świadomego celu.

„Praca nad związkiem” a iskra 

Większość ludzi, w tym niektórzy doradcy par, próbuje rozwiązać problemy z wygasającą iskrą poprzez „pracę nad relacją”. Paradoksalnie może to przynieść odwrotny skutek, powodując frustrację i zniechęcenie. Problemy relacyjne to problemy związane z brakiem umiejętności komunikacyjnych, nieumiejętnością stawiania granic, a także brakiem wspólnych cech. Może się zdarzyć, że wartości i przekonania nie są ze sobą zbieżne lub już nie są zbieżne czy partnerzy mają inny styl życia, różne preferencje dotyczące dotyku, seksu, religii, pieniędzy i, najczęściej, problemy z komunikacją – w zasadzie wszystkie sprawy, które w sądzie rozwodowym zaliczają się do „różnic nie do pogodzenia”. 

Ważne jest, aby wiedzieć, że dobre relacje i utrzymywanie przy życiu iskry seksualnej to w rzeczywistości różne problemy z różnymi rozwiązaniami. Już samo to wyróżnienie ogromnie pomogło wielu moim klientom.

Kiedy partnerzy spędzają ze sobą zbyt dużo czasu i dążą do tych samych celów biznesowych, z dziećmi lub społecznie, nieuchronnie zaczynają ze sobą współgrać. Jest coraz mniej różnic, co w kontekście seksualnym powoduje brak tarcia erotycznego, a wraz z nim brak iskry.

Mechanika pociągu seksualnego

Pociąg seksualny opiera się na zupełnie innych zasadach niż związek. Harmonijny związek opiera się na podobieństwie, pociąg seksualny opiera się na różnicy. Im silniejsza różnica i im dalej od siebie oba bieguny, tym większe napięcie seksualne. To właśnie jest polaryzacja powodująca erotyczne tarcie, które podnosi temperaturę w związku. Powstaje wtedy, gdy dwie różne osoby spotykają się i polaryzują, zamiast walczyć ponownie ze względu na erotykę. Często widzimy pary, które mają kontrowersyjny, wybuchowy związek, ale świetne, aktywne życie seksualne.

Czy to oznacza, że ​​jeśli masz wspaniały związek, jesteś skazany na nudny seks i zmniejszoną atrakcyjność? Odpowiedź brzmi: tak i nie. Nie jest łatwo znaleźć kogoś, z kim moglibyśmy być kompatybilni i mieć harmonijny, pełen miłości związek, więc aspekt relacji powinien zawsze mieć pierwszeństwo przed wszystkim innym.

Odzyskanie iskry, a nawet lepiej, zapobieganie i utrzymywanie iskry przy życiu, jest znacznie łatwiejsze, ponieważ jest to zestaw mechaniki i umiejętności, których można się nauczyć. Posiadając pewne informacje i odrobinę dyscypliny, para może utrzymać silną atrakcyjność w całym związku. 

Podczas sesji indywidualnych i warsztatów dla par pracujemy nad polaryzacją, odbudowaniem męskości i kobiecości, a co za tym idzie, ożywianiem iskry w sypialni. 

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *