ROCZNY TRENING TANTRY

WITAJ, DOBRZE, ŻE TUTAJ DOTARŁAŚ/EŚ 🙂

Roczny treniang tantry. Czy to odpowieni moment?

 • Zastanów się, co chciał/abyś zmienić?
 • Na co się otworzyć?

TEN ROK MOŻE BYĆ NAJWIĘKSZYM DAREM JAKI MOŻESZ SOBIE ZAFUNDOWAĆ.

 • Już teraz możesz zdecydować, czy dzisiejsze czasy będą
  dla Ciebie trudne, czy też masz zamiar przejąć kontrolę nad własnym losem.
 • Życie, którego pragniesz – celu, pasji i sukcesu – jest tu, czeka, aż podejmiesz działanie i wykorzystasz je, a jeśli tego nie zrobisz zostaniesz w starym.
 • Prawie każdy na świecie robi jedną z dwóch rzeczy … Jedni próbują jakoś sobie poradzić i przeżyć … inni odważnie kroczą ku zmianie, która pozwoli im ŻYĆ W WOLNOŚCI, PRAWDZIE I MOCY.

ROCZNY TRENING TANTRY THE ART FO FREEDOM

Zapraszamy Cię do przygody, która radykalnie zmienia życie: nie tylko życie sensualne i jakość związków, ale zasadniczo stworzy nowy paradygmat, dzięki któremu patrzymy na świat. Daje nowe poczucie siebie, w którym jesteśmy strumieniem energii i punktem świadomości. Kierując swoją uważnością, poprzez którą postrzegamy rzeczywistość zarówno w sobie, jak i wokół siebie, z wyboru, a nie z przyzwyczajenia, nauczysz się tworzyć lub współtworzyć swoją rzeczywistość.

PODRÓŻ WGŁĄB SIEBIE

Ten Trening to podróż do tantrycznego podejścia do życia i tantrycznej sensualności. Podróż w celu uwolnienia świadomości od samooceny, uwolnienia życia z więzienia poczucia winy, wstydu i lęku. To podróż, która wzywa cię do podążania za autorytetem własnego serca i wewnętrznego przewodnictwa. Podróż między światami ziemi i nieba, ciała i ducha, energii i świadomości, która ukazuje twój potencjał, obejmując i włączając wszystkie skrajności – podróż poza dualizm. Podróż w celu uzdrowienia bólu i otwarcia się na piękno i przyjemność. Podróż, w kierunku przywrócenia świętość ciału i namiętności duszy. Warsztat otworzy nas na Twoje ciało jako świątynię i będziesz mógł/a poczuć, że jesteś ucieleśnioną świętą istotą.

OD SEKSU DO OŚWIECENIA

Tantra koncentruje się na nauce, inicjacji i praktyce głęboko transformujących technik tantrycznych i rytuałów, które integrują seksualne pragnienia i podnosi zbliżenie do wymiarów metafizycznych, co skutkuje trwałą transformacją i doskonaleniem na najgłębszych poziomach twojego ciała, umysłu, & Ducha. Wiele tradycyjnych ścieżek duchowych nie akceptuje seksualności jako środka do duchowej ewolucji i dlatego głosi wstrzemięźliwość sek$ualną. Z drugiej strony kultura zachodnia i komercjalizacja sek#u w mediach prowadzi do nadmiernego skupiania się na wyniku, „osiągania” orga$mów, przyjemności i samozadowolenia.

GŁĘBOKA TRANSFORMACJA

Roczny Trening Tantry to intensywny program osobistej transformacji z naciskiem na seksualność jako narzędziem większej duchowej ewolucji. Ten trening jest prawdziwie przełomowym doświadczeniem, które łączy naukę technik i rytuałów Tantrycznych z racjonalną wiedzą o ciele, emocjach i umyśle, wrażliwością i mistycyzmem. W trakcie tej rocznej podróży, zyskasz głębsze zrozumienie systemu Tantry, bioenergetyki i współczesnych terapii pracy z ciałem i elementami szamanizmu w taki sposób, by można było to zastosować w codziennym życiu. Wiedza, doświadczenia, przemiany emocjonalne i mentalne, których doświadczysz podczas tego treningu będą cię prowadzić i wspierać w budowaniu autentycznego tantrycznego życia.

 

INICJACJA W TANTRĘ

Ten trening to inicjacja w tantrę i tantrycznego postrzegania świata. Doświadczenie siebie jako istoty energetycznej jest ważną częścią tego paradygmatu, w tym naszej energii seksualnej, energii serca i ducha. Nauczymy się naprawdę kochać siebie, swoje ciało, swoją energię. Będziemy mogli cieszyć się i doceniać siebie, innych i ogólnie życie. Tantra jest ścieżką uzdrawiania ze wszystkich wzorów (energetycznych, mentalnych), abyśmy mogli rozwinąć skrzydła i latać wysoko!

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Dbamy o najwyższe standardy merytoryczne i etyczne treningu, co potwierdzają pieczęcie zaufania organizacji dbających o etykę pracy z ciałem i seksualnoścą

TPOT

SZKOLIŁAM SIĘ W JEDNEJ z najbardziej renomowanych szkół tantry, The Paths of Transformation i Johna Hawkena jako nauczyciela i mentora. Po 8 letnim szkoleniu uzyskałam dyplom praktyka i nauczyciela masażu tantrycznego, Dark Eros i nauczycielki Tantry.

ASIS

Jako członkini zarządu ASIS – Stowarzyszenia Somatycznych i Integracyjnych Seksuologów – dbam o Wasze bezpieczeństwo i granice, stosując się do zasad etycznych tej organizacji. https://www.the-asis.org/

TRUSTED BODY WORK

Mój standard pracy potwierdza pieczęć aprobaty niemieckiej organizacji TrustedBodywork, która szczegółowo sprawdza swoich członków pod kątem zgodności z kryteriami jakości . Obejmuje to regulacje prawne, ale także np. rygorystyczne wymagania dotyczące szkolenia podstawowego.

DLA KOGO JEST TEN TRENING?

Zapraszamy singli i pary, ludzi gotowych do radykalnej zmiany życia na lepsze ucząc się Tantry jako ścieżki samopoznania i osobistej transformacji. Nie jest wymagane doświadczenie w Tantrze, a osoby które już Tantrę znają, doświadczą całkiem nowej jakości. Ten trening jest wyjątkowy. Trening ten jest doskonałym przygotowaniem do dalszej pracy z Tantrą na ścieżce uzdrawiania, holistycznej pracy z seksualnością czy też sex-coachingu.

 

CO ZYSKASZ?

 • Nauczysz się postrzegać siebie jako istotę
  energetyczną, która ma nieograniczony potencjał
  energetyczny.
 • Doświadczysz, że to Ty tworzysz swoją własną
  rzeczywistość poprzez to, jak i na co kierujesz swoją
  uwagę.
 • Stworzycie swój własny model relacji i seksualności
  oparty na prawdzie i miłości.
 • Oczyścisz swoje ciało fizyczne mentalne i emocjonalne.
 • Rozbroisz ciało z blokad i napięć.
 • Uwolnisz swoją sensualność i seksualność.
 • Otworzysz się na obfitość i życie w przepływie.

KORZYŚCI DLA MĘŻCZYZN

 • Uzdrowisz stare nawyki seksualne, oddzielisz orgazm od ejakulacji przez co otworzysz się odczuwanie wielokrotnych orgazmów całego ciała.
 • Nauczysz się mieć silniejsze, trwalsze erekcje i będziesz w stanie kochać się przez dłuższy czas.
 • Poczujesz swoją męska moc obecności przez co staniesz się lepszym partnerem i kochankiem.
 • Praca z energią seksualna sprawi, że poczujesz się bardziej męski, silny, pewny siebie i swojej seksualności.

KORZYŚCI DLA KOBIET

 • Przedefiniujesz swój stosunek do seksu – przekształcisz go ze wstydu, poczucia winy, tabu – w mistyczną siłę, która zostanie skierowana na twój duchowy wzrost.
 • Doświadczysz wzmocnienia swojej energii seksualnej i wigoru; zachowasz tę moc w swojej istocie.
 • Doświadczysz długotrwałych, wielokrotnych orgazmów, które uwolnią wewnętrzną radość, szczęście i miłość tkwiące w Twojej duszy.
 • Odkryjesz swoją niepMoc.
 • Nauczysz się odczuwania i komunikowania swoich odczuć i emocji w sposób w pełni wyrażają głęboką kobiecą seksualność.
 • Twoja kobiecość pięknie rozkwitnie, poczujesz wzmocnione poczucie piękna i seksapilu.
 • Twoje ciało rozwinie subtelną energię, która doda uroku każdemu Twojemu ruchowi.

KORZYŚCI DLA PAR

 • Doświadczycie razem pięknej podróży wgłąb siebie
 • Nauczycie się komunikacji intymnej
 • Poznacie swoja energię seksualną w całkiem nowy sposób
 • Doświadczycie razem potężnych wielokrotnych orgazmów, ucząc się, jak
 • Nauczycie się intensyfikować 0!rgazmiczną błogość, a tym samym wspólnie cieszyć się stanami ekstazy.
 • Będzie to możliwość do uzdrowienia relacyjnych zranień i konfliktów przy czułym i profesjonalnym wsparciu Freyi i Piotra.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ?

 • Pozbywać się starych wzorców myślenia, zachowań, reakcji na to, co przynosi życie.
 • Reagować na życie z większą spontanicznością, lekkością i kreatywnością.
 • Mieć swobodę wyboru, kim jesteś w każdej chwili.
 • Rozwijać poczucie wartości opartej na integralności.
 • Uwalniać się od wszystkich „muszę i powinienem” nałożonych na nas przez społeczeństwo, rodzinę i szkołę.
 • Wyrażać i działać z serca i ducha.
 • Rozwijać w sobie więcej odwagi, życia i radości, nie tłumiąc, lecz stawiając czoła i integrując swoje lęki i cień.
 • Odkrywać i poszerzać przyjemność ciała, serca i duszy.

SEXUAL GROUNDING

Podczas pierwszego modułu będziemy odkrywać i tworzyć swój rozwój psychoseksualny od nowa: bezpośrednio i w całkowicie naturalny sposób. Odkryjemy jak na nowo odkryć swoją pierwotną niewinność, ciekawość i podekscytowanie oraz jak żyć w stabilnych, intymnych związkach.

Doświadczenia z dzieciństwa silnie wpływają na naszą seksualność. Przechwytujemy postawy, często nieświadome, od naszych rodziców. Na nasze podejście do miłości, seksu i relacji ma wpływ to, czego doświadczyliśmy jako dzieci. Sexual Grounding to proces badania tych postaw, uczynienia ich świadomymi i wyboru, czy zachować odziedziczone postawy, czy zmienić je tak, aby były bardziej zgodne z osobą, którą chcemy być. Celem nie będzie się zagłębianie w problemach i traumach, których mogliśmy doświadczyć w przeszłości, a raczej doświadczanie zdrowego, tantrycznego modelu dzieciństwa rodzicielstwa.

UWALNIANIE CIAŁA

Pracując z ciałem uwalniamy wiele głęboko zakorzenionych w komórkach blokad emocjonalnych, mentalnych i duchowych i umożliwiamy swobodny przepływ energii pomagając uwolnić strach, złość, smutek, poczucie winy, negatywne przekonania, samokrytycyzm, a także głębokie traumatyczne wspomnienia. Uwalniając emocje poprzez ciało, zwiększamy efektywność tej pracy, a przyjmujący może natychmiast poczuć ulgę, lekkość, miłość do siebie, pewność siebie i radość.

"Gdy zrozumialem i zaakceptowałem swoją ciemność ogarnęło mnie światło."

Karol Dickens

PRACA Z CIENIEM

Praca z cieniem umożliwia głęboką zmianę nastawienia do życia i poprawę samopoczucia. Klucz do odblokowania twojej prawdziwej autentycznej mocy, głębokiego otwarcia serca na miłość i odnalezienia pewności siebie, by podążać za wszystkim, czego pragniemy w swoim życiu, kryje się w cieniu. Celem jest zobaczenie tej mocy w świetle świadomości i zbadanie jej pełnego potencjału, przy jednoczesnym przywróceniu siły naszego umysłu, ciała i ducha.

Dowiesz się, jak:

 • Obejmiesz swój cień świadomością
 • Uzyskasz dostęp do zasobów, mocnych stron i cech, o których nie wiedziałeś/aś
 • Dokopiesz się do głębokich wzorców, które leżą u źródeł Twoich problemów
 • Uzdrowisz niechciane wzorców zachowań
 • Zaprzyjaźnisz się ze swoimi najgłębszymi emocjami
 • Staniesz się bardziej akceptująca/y siebie i innych
 • Odblokujesz swoją prawdziwą autentyczną moc

ŚWIADOMY DOTYK

Dotyk jest nieodzowną formą dokarmienia ciała i afirmacji życia, a zmysłowy masaż najlepszym sposobem bezpośredniej niewerbalnej komunikacji. Poznasz wiele rodzajów masaży tantrycznych i uzdrawiających. Aby w pełni dać i przyjąć masaż tantryczny, należy wejść w nie z pełną świadomością. Często masaż tantryczny jest pierwszym kontaktem z energią i ciałem energetycznym – otwarciem i poszerzeniem przepływu energii seksualnej na całe ciało.

"Praca z cieniem to ścieżka wojownika."

Carol Gustaw Jung

UZDRAWIANIE SEKSUALNOŚCI

Nauczysz się głębokich masaży uwalniających energię seksualną na poziomie pierwszej i drugiej czakry. Pierwsze dwie czakry to nasze bramy do energii ziemi, seksualności, intymności i kreatywności. Najczęściej są zablokowane poprzez rutynę, stłumienia, traumy, nieuświadomione lęki i wstyd. Uzdrowione i odprężone stanowią bazę przyjemności i otwartości, a także obfitości i poprawy jakości życia.

ALCHEMIA EKSTAZY

OD-uczysz się “osiągania orgazmów” i doświadczysz przyjemności POZWALaNIA na nie. Oddanie się przyjemności jest aktem wrażliwości, wtedy możesz doświadczyć boskiej błogości ekstatycznej fali orgazmów głebinowych i całego ciała. Nauczysz się technik masażu Yoni i Lingama dla przyjemności i doświadczania wyższych stanów świadomości. Kładziemy nacisk na relaks i odprężanie się w energii, aby umożliwić rozprzestrzenić przyjemność poza obszar miednicy i przepony.

CIAŁO ENERGETYCZNE

Jednym z najważniejszych kroków do Tantry, jest umiejętność wykorzystania podniecenia seksualnego, w celu doświadczania energii. Doświadczysz i nauczysz się poszerzania i odczuwania ciała fizycznego jako ciała energetycznego. Będziemy doświadczać i uczyć się sposobów odczuwania przepływu energii, kurczenia jej i rozszerzania. Poznasz technikę głębokiego orgazmu energetycznego a także masażu ciała energetycznego, zarówno wewnątrz, jak i poza ciałem fizycznym.

"Nie jestem tym co mi się przydarza, Jestem tym kim chcę się stać."

Carol Gustaw Jung

MULTI!0!RGAZMICZNOŚĆ

Nauczysz się techniki Poszerzonego Orgazmu Całego Ciała (Expanded Sexual Orgasm) w tym równoważenia dodatnich i ujemnych biegunów seksualnych do osiągnięcia orgazmicznego plateau i stanów poszerzonej świadomości. Dla kobiet, będziemy odkrywać medytację yoni i masaż punktu G i stref erogennych wewnątrz joni, zarówno dla przyjemności jak i uzdrawiania. Dla mężczyzn poznamy techniki medytacji i masażu lingama, umiejętność kontroli ejakulacji i metody wzmacniające potencjał do długotrwałego kochania się.

RYTUAŁ ŚMIERCI

Śmierć odgrywa dużą rolę w tradycyjnych medytacjach tantrycznych. Tantryczni sadhu wystawiali się na rzeczywistość śmierci, żyjąc wśród płonących stosów kremacyjnych, pijąc z czaszki, aby pamiętać, że nasz pobyt w ciele fizycznym jest tylko tymczasowy i że jest to ciało energetyczne. A to czym naprawdę jesteśmy – przepływem energii, to będzie trwać i jest to bardziej realne. Temu samemu celowi służy medytacja nad śmiercią, która zajmuje cały dzień. W obliczu śmierci, ze świadomością naszej nietrwałości, co staje się naprawdę ważne w obliczu śmierci? . Co w praktyce oznacza carpe diem (chwytaj dzień)?

MONEY GAME

Pieniądze to dla wielu z nas drażliwy temat, może nawet bardziej tabu niż seks. Mówi nam o naszej pierwszej czakrze, o bazie naszej egzystencji. A pieniądze po prostu są. Mogą być źródłem bezpieczeństwa, radości i wolności lub źródłem bólu i stresu. Niezależnie od tego, czy nie masz ich wcale, czy dużo, twoje przekonania i myśli dotyczące pieniędzy będą kształtować sposób, w jaki doświadczasz obfitości, relacji i energii. W tej grze nie chodzi o pieniądze, chodzi o Ciebie. Będziemy świadomie wykorzystywać lustro pieniędzy, aby dowiedzieć się więcej o sobie, naszych relacjach z energią, z innymi i z istnieniem.

"Emocje są głównym źródłem stawania się świadomym. Nie może zaistnieć przemiany ciemności w światło i apatii w ruch bez emocji."

Carol Gustaw Jung

TANTRYCZNE PLEMIĘ

Jedną w wielkich korzyści, o których mówią uczestnicy poprzednich edycji – jest przynależność do nowej grupy, świadomych osób o otwartych ciałach i umysłach. Zyskujesz drugą rodzinę z wyboru. Uczestnicy nawiązują przyjaźnie, spotykają się na sesje i wymiany praktyk i masaży. Mamy też wiele nowych spełnionych i szczęśliwych par ❤️

CERTYFIKACJA

Po ukończeniu 200 godzin treningu uczestnicy otrzymują Dyplom Uczestnictwa. Certyfikat NIE uprawnia do prowadzenia zajęć, ale Roczny Trening Tantry jest doskonałym przygotowaniem do dalszej pracy z Tantrą na ścieżce uzdrawiania, holistycznej pracy z seksualnością czy też sex-coachingu.

STRUKTURA TRENINGU

Trening składa się z czterech modułów (ponad 200 godzin szkoleniowych).
 • Otwieranie Ciała Energetycznego
 • Podstawy Bioenergetyki
 • Sexual Grounding
 • Świadomy i bezpieczny dotyk
 • Uwalnianie wzorców zachowań w relacji
 • Etapy Rozwoju seksualności
 • Uwalnianie Ograniczeń
 • Dialogi z Demonami
 • Uzdrawianie wstydu
 • Uzdrawianie Rozety
 • Orgazm i Samo-Miłość
 • Tantryczny oddech i przepływ energii
 • Energia pieniądza: Money Game
 • Rytuał Śmierci
 • Uwalnianie miednicy
 • Uzdrawianie Yoni
 • Uzdrawianie Lingama
 • BIG DRAW
 • Tantryczna Teoria Orgazmu
 • Przyjmowanie i poszerzanie przyjemności
 • Poszerzony orgazm całego Ciała
 • Uhonorowanie Boga i Bogini w nas
 • Rytuał Uhonorowania Yoni i Lingama
 • Riding the wave of Bliss
 • Tantryczny Rytuał Manifestacji

FACYLITATORKA: FREYA WOLNA

Tantric Love Coach, trenerka z ponad 18-letnim doświadczeniem, Certyfikowana nauczycielkaTantry i Masażu Tantrycznego w Szkole The Paths of Transformation (TPOT), Certyfikowana Trenerka Medytacji OSHO, Certyfikowana Terapeutka Masażu Tantrycznego.
Freya to pełna życia, charyzmatyczna facylitatorka z pasją do rozwoju i transformacji. Wieloletnie doświadczenie szkoleniowe w międzynarodowej korporacji oraz praca edukacyjno-teatralna w Teatrze Praktycznym, dało jej gruntowne podstawy do prowadzenia dużych grup, profesjonalnego podejścia i etycznego nauczania. Podobnie jak Tantra, Freya tka swoją wyjątkową mieszankę doświadczeń życiowych i szkoleniowych, pasji do aktorstwa i teatru, pracy z ciałem i oddechem, głębokiej szamańskiej mądrości z tantryczną sztuką transformacji poprzez ciało. Jej intuicja, umiejętność słuchania i reagowania na potrzeby uczestników, wrażliwość na ich trudności i traumy stwarza unikalną przestrzeń do odkrywania i głębokiego wchodzenia w głąb siebie. Podczas swoich warsztatów Freya słucha uważnie nie tylko słów, ale także wczuwa się w energię poszczególnych osób jak i całej grupy. Wykorzystując Bioenergetykę, Psychologię Procesu i pracę z ciałem towarzyszy uczestnikom w trudnościach, progach i olśnieniach, podtrzymując w smutku i radości subtelnie prowadzi do odkrywania przez nich ich własnej prawdy. Zawsze dostosowuje program warsztatów do indywidualnych i zbiorowych potrzeb uczestników. Jej silna osobowość, intuicyjne podejście oraz charyzmatyczny głos sprawiają, że jej treningi są naprawdę wyjątkowym doświadczeniem.
Freya prowadzi szkolenia transformacyjne, wzmacniając uczestników w obszarach tantrycznej seksualności i związków, mając na celu rozwinięcie ich pełnego potencjału. Od 2017 roku prowadzi roczne treningi Tantry, Masażu tantrycznego oraz Dark Eros Intensive w Szkole TPOT Johna Hawkena. Prowadzi również Warsztaty Tantry dla Kobiet i warsztaty Szamańskiej Świętej Seksualności. Jest oddana pracy ze starożytną medycyną kakao, tworząc eventy Ecstatic Cacao , gdzie tworzy unikalne przestrzenie medytacji i tańca przy niezwykłej muzyce, którą z kunsztem i pasją miksuje podczas imprez. Silna obecność, integralność i kobiece kochające serce Freyi tworzą bezpieczną przestrzeń do transformacji i rozwoju.
Przygotowanie merytoryczne Freyi obejmuje: certyfikowane kursy Aspex i SAR na Sex Coach University (USA), Tantra Woman Training (HISZPANIA), Certyfikowany Trening Masażu Tantrycznego, 2 letni Certyfikowany Trening Nauczycielski Tantry z Johnem Hawkenem, ISTA level 1 i 2 w International School of Temple Arts,uzdrawianie i rozbrajanie seksualności Susan Rousgard oraz inne szkolenia tantryczne prowadzone przez Davida Deidę, Andrew Barnesa, Anandę Saritę, Bruce Lyona, Christophera Hareesha Wallisa, Shakti Malan, Sally Kempton i innych. Ukończyła zarządzanie na University of Toronto w Kanadzie, a także posiada tytuł MBA w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi na Akademii Leona Koźmińskiego oraz certyfikat management Coacha. W 2017 roku ukończyła 2-letnie szkolenie z Psychologii Zorientowanej na Proces. W „poprzednim życiu” regionalna menedżerka Learning Solutions w jednej z największych międzynarodowych korporacji IT.
Prywatnie: spełniona w życiu, miłości i pracy.

FACYLITATOR: PIOTR REISCH

Piotr Reisch (Swami Prem Sunjay) 
Piotr jest Life Coachem, mentorem przywództwa i kreatywności, coachem koherencji serca w HeartMath Institute oraz trenerem Tantry i Mindfulness. 
Piotr całe życie balansuje na krawędziach eksplorując granice ludzkich możliwości. W swojej praktyce czerpie z ponad 30-letniego doświadczenia w przywództwie, samorozwoju, medytacji, neuronaucei świadomości jedności (onneness). Podczas warsztatów, które prowadzi ze swoją partnerką Freyą Wolną, tworzy unikalną atmosferę humoru i lekkości, wnikliwych wglądów dając mocne szamańskie trzymanie przestrzeni. 
Przez ostatnie 30 lat Piotr balansuje między biznesem, filmem, sportem i samodoskonaleniem. Ponad 20 lat pracował jako dziennikarz, wydawca i prezes międzynarodowych spółek medialnych. Jako producent filmowy i założyciel Spinkafilm, produkuje i tworzy absurdalne filmy animowane w „świadomości hakowania”. Swoje poszukiwania Piotr łączy z odkrywaniem krawędzi ludzkich możliwości mentalnych i duchowych, zarówno grupowych, jak i indywidualnych. W tym celu stworzył iMindinstitute.com, organizację, której celem jest wspieranie osób i organizacji w osiąganiu szczytowych osiągnięć poprzez najnowocześniejsze technologie neurofeedbacku, biohackingu i sztucznej inteligencji w połączeniu z coachingiem, tantrą, pracą z ciałem i oddechem. 
Rozwój duchowy Piotra rozpoczł się pod koniec lat 80-tych od treningu autogenicznego, medytacji transcendentalnej i Sztuk Walki. W latach 90-tych, podczas 10 lat spędzonych w USA, praktykował afrykańskie nauki duchowe i tradycje Indian plemienia BlackFeet jako Tancerz Słońca (SunDancer). Ukończył 3 letni trening nauczycielski Tantry w Paths of Transformation (Międzynarodowej Szkole Tantry Johna Hawkena). Studiował również Tantrę u Andrew Barnesa, Ohada Pele, Anandy Sarity, Elaine Young, treningi ISTA. Podczas warsztatów w Indiach z MaAnandą Saritą uzyskał tytuł Sanjasin’a Swami Prem Sunjay.

JOHN HAWKEN, TWÓRCA TRENINGU

Uznawany jest za jednego z najważniejszych nauczycieli tantry.
Stworzył własne podejście do tantry. Pracuje z poczuciem jedności, którą odczuwamy, kiedy doświadczamy siebie jako istot fizycznych i energetycznych. W jego podejściu tantra sprowadza nas z powrotem do głębokiej akceptacji naszej najbardziej oryginalnej egzystencji; opiera się na zintegrowaniu naszego światła i naszej ciemności, ziemi i nieba, ducha i duszy, a tym samym odnalezienia naszej całości. Ustrukturyzowane i inteligentne podejście Johna do tantry daje nam praktyczne narzędzia do przekształcenia naszego życia oraz możliwość podążania za głosem serca i ścieżką duszy.
Studiował reżyserię teatralną w Cambridge, teatr eksperymentalny u Grotowskiego w Theatre Laboratory, póżniej psychoterapię humanistyczną i bioenergetykę specjalizując się w energii i pracy z ciałem. Tantrę zgłębiał z Margot Anand gdzie w 1992 r. uzyskał licencje nauczycielską w SkyDancing Tantra. Stworzona przez niego autorska szkoła tantry The Path of Transformation zawiera jego doświadczenia obejmujące pracę z ciałem i energią, pracę z seksualnością oraz inne metody terapeutycznne, szamańskie rytuały i techniki uzdrawiania. Od ponad 30 lat prowadzi warsztaty Tantry dla singli i par w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Czechach, Portugalii, Hiszpani i Polsce i wielu innych. Specjalizuje się w pracy z parami nad wzmacnianiem i pogłębianiem relacji oraz w bardzo ugruntowanej tantrze egzystencjalnej, która integruje światło i ciemność, niebo i ziemię, ducha i ciało. Uczy zarówno pary, jak i singli, jak znaleźć swoją moc, jak czerpać więcej przyjemności z życia i klucz do tego wszystkiego: jak otworzyć serce. Autor wydanej w 2019 r książki o Tantrze „Realizations” John Hawken był przez 5 lat członkiem loży szamańskiej kierowanej przez Arwyna Dreamwalk, gdzie studiował szamańską ścieżkę Twisted Hair, która splata razem celtyckie i indiańskie tradycje plemienne. Specjalizuje się w tworzeniu szamańskich rytuałów ziemi w świętych miejscach, takich jak kamienne kręgi w Magicznej Kornwalii, świątynie tantryczne pielgrzymki do Indii, miejsca Bogini i Marii Magedleny w Langwedocji lub miejsca mocy w Magicznych Czechach. Pasjonuje się rytuałem kręgów szamańskiego uzdrawiania, a obecnie prowadzi loże szamańskie w Wielkiej Brytanii i Czechach.
www.thepathsoftransformation.com