19
Jul.

Roczny Trening Masażu Tantrycznego

Roczny Trening Masażu Tantrycznego Johna Hawkena

Prowadzenie: John Hawken, Freya Wolna

Profesjonalny trening Masażu Tantrycznego Johna Hawkena jest akredytowany przez brytyjską organizację zajmującą się dbaniem o standardy zawodowe oraz etyczne praktyków pracy z ciałem i seksualnością ASIS (Stowarzyszenie Integralnej Somatycznej Seksuologii). Ze względu na profesjonalizm, głębię i autentyczność, absolwenci tego treningu mogą ubiegać się o członkostwo w ASIS, a także się ubezpieczenie swojej praktyki.
Profesjonalny treningu Masażu Tantrycznego jest zamkniętym procesem edukacyjnym, nie jest możliwe, aby przyłączyć się do kolejnych modułów pominąwszy wcześniejsze moduły.

Zastanawiasz się czy to dla Ciebie? Zobacz rekomendacje uczestników wcześniejszych kursu.

Dla kogo przeznaczony jest ten trening?
Ten trening jest przeznaczony dla osób, które pragną poprzez masaże tantryczne uzyskać większy kontakt ze swoim ciałem, otworzyć je na energię, uzdrowić kompleksy lub też negatywne uczucia, takie jak strach czy wstyd. Będziemy również uczyć się głębokiego relaksu, aby naturalna energia mogła płynąć, pozwalając by pojawiające się w tym procesie problemy fizyczne, energetyczne i emocjonalne, zostały uwolnione lub wyleczone.

W szczególności Trening Masażu Tantrycznego jest skierowany do osób:

  •  które są zainteresowane zdobyciem zawodu wysokiej klasy – profesjonalnego specjalisty w zakresie masażu tantrycznego,
  •  obecnie praktykujących masaże, które pragną dodać tantrę do swojego repertuaru,
  •  praktykujących masaże tantryczne, które pragną poszerzyć swój repertuar praktyk oraz technik, zarówno na poziomie filozofii jak i praktyki Tantry,
  •  które gotowe są zanurkować głęboko w praktykę masażu tantrycznego.

Struktura Treningu

Trening podstawowy składa się z trzech 5-dniowych modułów (ponad 150 godzin szkoleniowych), trening profesjonalny kończy czwarty moduł oraz superwizja.

Moduł 1: Podstawy masażu tantrycznego: zmysłowy, świadomy i święty dotyk,
Moduł 2: Wielowymiarowe uzdrawianie seksualności,
Moduł 3: Dynamika przyjemności i ciało energetyczne,
Moduł 4 Dla profesjonalistów: Inicjacja w Tantrę.

Uprawnienia zawodowe

Po ukończeniu 20 dni treningu uczestnicy otrzymują potwierdzenie uczestnictwa w treningu.

Po zaliczeniu 10 sesji superwizji – można się ubiegać o Certyfikat Kompetencji profesjonalnego Masażysty Tantrycznego

Moduł 1: Podstawy Masażu Tantrycznego – Zmysłowy, świadomy i święty dotyk

Idea przewodnia masażu: co czyni masaż tantrycznym?

Masaż tantryczny, to coś więcej niż zmysłowość i odprężenie. To głęboka i transformująca praca. Najważniejsze jest nastawienie masującego: szacunek, uhonorowanie, umiejętność pracy z energią i świadomością, by poprzez ciało dotykać ducha. Tworzymy doświadczenie, w którym ciało klienta jest świątynią ducha, odkrywaniem oraz czczeniem Boga w każdym mężczyźnie i bogini w każdej kobiecie. Jesteśmy manifestacją ducha na ziemi w ciele fizycznym, doświadczając siebie poprzez ciało energetyczne. Masaż Tantryczny inicjuje ciało fizyczne budząc je na ciało energetyczne. Przywraca nas do naszej natury jako istot boskich, energii, ognia i światła. Ta inicjacja jest prawdziwym celem naszej energii seksualnej, pragnieniem, aby połączyć się z czymś większym i piękniejszym niż nasze ego.

Będziemy odkrywać następujące wymiary masażu:

Relaks,
Fitness,
Uzdrawianie przeszłości / masaż uzdrawiający,
Przepływ energii i równowaga,
Zmysłowość,
Podniecenie,
Wyzwolenie,
Wchodzenie w zmienione stany świadomości.

Przygotowanie do masażu:

Tworzenie atmosfery,
Dekoracje,
Wykorzystanie rytuałów,
Komfort i bezpieczeństwo klienta,
Stworzenie jasnych kontraktów z klientem, ustalanie bezpieczeństwa i granic,
Komunikowanie jasnej intencji,
Obecność, świadomość masażysty,
Komunikacja werbalna i niewerbalna podczas masażu,
Świadomy dotyk,
Dotykanie, z jakością czystości i niewinności,
Dotyk powierzchniowy i głęboki,
Dotyk uwrażliwiający ciało,
Masaż za pomocą przedramion, dłoni, knykci, łokci, oddechu, włosów,
Głaskanie, szczypanie, drapanie, bębnienie,
Korzystanie z materiałów pomocniczych: jedwab, futerka, pióra, skóra, zioła, mleko, gorący olej, gorące i zimne okłady, kamienie, aromaty, olejki eteryczne,
Przygotowanie ciała: masaż wyjścia oczyszczający- odstresowanie i oczyszczanie energii przed właściwym masażem,
Oddech klienta – istotnym aspektem przyjmowania masażu.
Odprężanie się w energii, niedziałanie i wychodzenie z umysłu do ciała,
Uwalnianie się od oczekiwań, potrzeb, pragnień by być w tu i teraz z tym, co jest.

Otwieranie ciała na przepływ energii życiowej

Zgodnie z ideami twórcy bioenergetyki Wilhelma Reicha, jak i tradycyjnymi naukami tantrycznymi, aby w pełni poczuć energię seksualną i orgazmiczną, musimy otworzyć ciało w celu umożliwienia przepływu energii życiowej. Przyjemne masaże uzdrawiające delikatnie usuwają napięcia, które blokują ten przepływ i trzymają nas w lęku przed własną energią, mocą oraz przyjemnością. Zaczynamy Reichowskim Masażem Kręgosłupa, aby doświadczyć mięśni wzdłuż kręgosłupa jako kanałów przepływu energii, a nie jako miejsce, które powstrzymuje nas od życia. Przywracamy równowagę kręgosłupa poprzez uwolnienie napięcia mięśniowego, które rozkładają go na pojedyncze segmenty. Następnie poprzez Masaż Kundalini otwieramy kanały energetyczne w kręgosłupie (Ida, Pingala i Sushumna), tworząc równowagę pomiędzy energiami lewej i prawej strony, męskością i kobiecością w ciele i pozwalając na przepływy energii życiowej poprzez kręgosłup. Energetyzujemy całe ciało przygotowując je na zrównoważone i przyjemne przepływy Ognia i Wody. Doświadczenie energii przepływającej przez nasze ciało fizyczne pozwala nam uświadomić sobie, że jesteśmy czymś więcej, niż tylko bytem fizycznym: jesteśmy punktem świadomości, która staje się świadoma siebie poprzez sztukę przepływu wszechświata. Ta świadomość więzi życia i energii jest alchemią ekstazy.

Rodzaje masaży nauczane podczas modułu 1:

Sztuka erotycznego dotyku wg Margot Anand,
Masaż Body Imprinting,
Masaż uziemiający (masaż bioenergetyczny),
Głęboki masaż powięziowy oraz użyteczne elementy masażu biodynamicznego,
Rytuał przebudzenia zmysłów,
Rytuały Sezonowe,
Odkrywanie swojego potencjału erotycznego – masaże otwierające ciało na przepływ energii,
Masaż Kręgosłupa według Reicha,
Masaż Kundalini,
Elementy masażu limfatycznego,
Bębnienie Kręgosłupa,
Masaż Bio-release.

Moduł 2: wielowymiarowe uzdrawianie seksualności, Otwieranie i połączenie seksu, serca i ducha

W tej części treningu uczymy się głębokiego masażu do uwolnienia energii seksualnej, która została zablokowana poprzez rutynę, nieuświadomione lęki i wstyd w postaci napięć w mięśniach ud oraz miednicy. Najpierw nauczymy się masażu klatki piersiowej, ramion oraz przepony, aby otworzyć serce, zaakceptować i kochać nasze emocje. Następnie masaż czaszki i szyi w celu zmniejszenia oporu w umyśle oraz osądów moralnych, co pozwoli klientowi być świadomym swojego podniecenia i rozkoszy bez osądzania czy analizowania.

Otwarcie umysłu

Elementy indyjskiego i szamańskiego masażu głowy,
Masaż Jadeiteowej Bramy,
Masaż karku według Reicha.

Otwarcie serca
Taoistyczna Sekwencja otwierania serca.

Otwarcie seksu
Głęboki masaż miednicy,
Głęboki masaż pachwin i ud.

Łączenie trzech centrów

Przebudzenie świętego ciała,
Otwarcie segmentów i Fala Delfina,
Uwalnianie stawów i podział ciała.

Uzdrawianie seksualności

Kontynuujemy głęboką pracę z miednicą, uzdrawiające masaże krocza (perineum), pierwszej czakry, mięśni dna miednicy, masaż analny wraz z mięśniami zwieracza. Dla mężczyzn masaż ten umożliwia masowanie prostaty zarówno pośrednio poprzez krocze (zewnętrzny punkt prostaty) i bezpośrednio poprzez odbyt.

Napięcie w pierwszej czakrze tworzy bazę lęku i walki, które gdy zostaną uzdrowione i odprężone, stanowią bazę przyjemności oraz otwartości, a także zwiększenia elastyczności postawy życiowej. Odbyt jest niezwykle unerwiony, posiada potencjał przyjemności równy genitaliom. Odzyskanie dostępu do tej przyjemności jest ważnym źródłem energii erotycznej, zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

Uzdrawianie Yoni i Vajry (lingama, rozbrajanie, mapping)

Następnym krokiem jest uzdrawiający masaż Yoni (waginy) i wadżry lub lingama (penisa). Intencją tego masażu jest uzdrawianie poprzez nawiązanie kontaktu z zablokowaną energią w organie seksualnym. To nie może się wydarzyć, gdy klient oczekuje podniecenia. Klient jest obecny i świadomy w kontakcie werbalnym z masażystą, który pomaga usunąć bóle, drętwotę, napięcia, negatywne doświadczenia z przeszłości, które kumulują się w postaci blokad i napięć energetycznych. Po tym masażu genitalia otwierają się na głębokie łagodne i trwałe długotrwałe podniecenie.

Rodzaje masaży nauczane podczas Modułu 2:

Otwieranie i łączenie seksualności, serca i ducha,
Elementy indyjskiego i szamańskiego masażu głowy,
Masaż Jadeiteowej Bramy,
Masaż karku według Reicha,
Taoistyczna Sekwencja otwierania serca,
Głęboki masaż miednicy,
Głęboki masaż pachwin i ud,
Przebudzenie świętego ciała,
Otwarcie segmentów i Fala Delfina,
Uwalnianie stawów i podział ciała,
Uzdrawiający masaż Yoni (waginy),
Uzdrawiający masaż Vajry (penisa),
Uzdrawiający masaż Rozety (anusa).

Moduł 3 – dynamika przyjemności i ciało energetyczne

Uczymy technik z różnych tradycji do masażu Yoni i Vadżry dla przyjemności oraz podniecenia. Nacisk kładzie się na relaks i odprężenie w energii, aby umożliwić rozprzestrzenienie przyjemność poza obszar miednicy oraz przepony. Umożliwia to przepływ energii seksualnej do serca, a następnie przez Jadeitową Bramę do mózgu. Będziemy także uczyć się techniki Poszerzonego Orgazmu Całego Ciała (Expanded Sexual Orgasm), w tym równoważenia dodatnich i ujemnych biegunów seksualnych do osiągnięcia plateau orgazmu oraz stanów poszerzonej świadomości.

Dla kobiet, będziemy odkrywać nie tylko masaż punktu G, ale także innych stref erogennych wewnątrz Yoni i uczyć się jej refleksologii, zarówno dla przyjemności oraz uzdrowienia. Dla mężczyzn, poznamy techniki wspierające umiejętność wstrzymywania ejakulacji (wytrysku), które wzmacniają potencjał do długotrwałego kochania się i wolność wyboru w kwestii ejakulacji. Będziemy także poznawać typologię Vadżry i Yoni w szamańskiej tradycji Quodoushka oraz hinduskiej tantrze, a także zagadnienia kobiecej ejakulacji.

Ciało Energetyczne

Następnym krokiem jest przekazanie klientowi umiejętności poszerzania energii ciała fizycznego do energetycznego. Jest to najważniejszy krok do tantry, by wykorzystać podniecenie seksualne w celu doświadczania ciała energetycznego. Będziemy doświadczać również przekazywania klientom sposobów odczuwania przepływu energii, jej kurczenia i rozszerzania, w tym technikę głębokiego orgazmu energetycznego, a także masażu ciała energetycznego, zarówno wewnątrz, jak i poza ciałem fizycznym. Będziemy także uczyć masaży na cztery ręce w celu poddania się kompletnego puszczenia wszelkich blokad, jak również do harmonizacji i równoważenia ciała energetycznego.

Rodzaje masaży nauczane podczas Modułu 3:

Rozszerzony orgazm całego ciała,
Orgazm Energetyczny,
Shivaistyczny masaż erotyczny Big Draw,
Refleksologia Yoni i Vajry,
Łączenie czakr,
Energetyczna Fala Czakr,
Oddychanie seksualne (Oddech Ognia),
Masaż stref erogennych,
Masaż czakr z użyciem olejków eterycznych,
Oddech Męski i kobiecy,
Fala serca,
Przyjemność serca,
Stymulacja Mieszana,
Skrzydła Orła – masaż energetyczny,
Odsłonięcie boga i bogini,
Masaż Jab-Jum,
Dotyk Yin Yang,
Masaż Magiczna Różdżka.

Moduł 4: Dla profesjonalistów: inicjacja w Tantrę

Będziemy uczyć się i ćwiczyć specjalnie opracowanego programu masaży, które przeprowadzają klienta początkowo motywowanego pragnieniem doznania ulgi seksualnej, do pełnego doświadczania energii tantrycznej. Program ten oferuje różnorodne doświadczenia masaży poruszających różne poziomy ciała oraz energii, tworzy serię inicjacji wchodzenia głębiej i głębiej w istotę tantry, zrozumienia seksu, świętości ciała, a także odczuwania energii. Klient jest zachęcany do coraz bardziej aktywnej roli od pasywnego odbiorcy masażu za pomocą technik oddechowych i ruchów ciała energetycznego.

Rodzaje masaży nauczane podczas Modułu 4:

Ziemia: poszerzanie przyjemności z organów płciowych, przyjemność do przyjemności całego ciała, przechodzenie od stymulacji do wrażliwości,
Ogień: od fizycznej przyjemności do przyjemności ciała energetycznego,
Powietrze: oddychanie ogniem by otworzyć serce,
Woda: Odpuszczanie,
Duch: Ciało jako świątynia,
Święty Seks: doświadczanie ekstazy.

Dodatkowo podczas tego modułu będziemy omawiać aspekty otwierania i prowadzenia profesjonalnego studia masażu tantrycznego, aspekty etyczne oraz prawne, promocję, obsługę klienta, finanse, aspekty bezpieczeństwa, granic, higienę, ubezpieczenie, a także inne powiązane tematy.

Praktyka Grupowa

Bycie masażystą tantrycznym może być samotną praktyką, dlatego współpraca we wspierającym gronie innych praktyków, którzy dzielą te same pasje jest niezwykle cenna. Podczas tego treningu stwarzamy możliwości do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, uczenia się od siebie nawzajem oraz wspierania podczas głębokiej pracy. Uczestnicy są zachęcani do spotykania się pomiędzy modułami by ćwiczyć i praktykować materiał poruszany podczas treningu. Naszym celem jest by te relacje były trwałe, by nasi absolwenci czuli iż są częścią coraz większej międzynarodowej społeczności, która wspiera się nawzajem.

Informacje organizacyjne

Daty i Harmonogram:

MODUŁ 1: 19-25. 07. 2020 (Tu i Teraz Nowe Kawkowo)
MODUŁ 2: 06-11. 10. 2020 ( Tu i Teraz Nowe Kawkowo)
MODUŁ 3: 16-21. 03 2021 ( Tu i Teraz Nowe Kawkowo)
MODUŁ 4: 3 kwartał 2021 ( Tantra Center Cernivsko Czechy)

Trening będzie dwujęzyczny angielsko-polski z tłumaczeniem.

Koszty treningu:

Moduły 1-3: 1600 PLN za każdy moduł

Moduł 4: 1700 PLN.

Ważna informacja: Zapisując się na roczny trening, zobowiązujesz się do uczestnictwa w 4 modułach.
Zaliczka, którą wpłacasz jest na poczet trzeciego modułu.

Promocja:
200 zł zniżki za pierwszy moduł – jeżeli dokonasz przedpłaty do 31.05.2020

100 zł zniżki – jeżeli przyprowadzisz dodatkową osobę, która nie brała jeszcze udziału w warsztatach Freyi lub Johna

Kontakt:

Julia Koczowska – Koordynator Treningu
+48 536 500 144
julia@freyawolna.pl

Miejsce:

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo.

Cena pobytu:

Wyżywienie kosztuje 85 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie),
noclegi – w zależności od standardu od 32 zł do 85 zł za noc.

Uwaga – w celu zarezerwowania noclegów, należy dodatkowo skontaktować się z ośrodkiem Tu i Teraz! Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ warsztatowe.

www.tuiteraz.eu, kawkowo@tuiteraz.eu
biuro: 0662759576
Jacek Towalski 0602219382,
Maja Wołosiewicz – Towalska 0606994366

Prowadzący:

Freya Wolna – MODUŁY  1-4

Międzynarodowa nauczycielka Tantry i masażu tantrycznego,  Sex&Life coach, trenerka z ponad 16 letnim doświadczeniem, certyfikowana facylitatorka medytacji OSHO, praktyk pracy z ciałem i oddechem. W swojej pracy skupia się na uzdrawianiu relacji intymnych, seksualności, komunikacji intymnej poprzez warsztaty, sesje pracy z ciałem oraz coaching. Prowadzi ceremonie ECSTATIC CACAO podczas których gra kultową muzę jako dj-ka oraz prowadzi uczestników w szamańską podróż. Trenerka w szkole The Paths of Transformation (John Hawken, UK), Tantra Woman (Santoshi Amor,Hiszpania), Art of Love (Shachar Caspi, Izrael).  

Freya łączy gruntowną wiedzę i doświadczenie z pasją, głęboką szamańska mądrość, wnikliwość i uważność z intuicją, co czyni z niej przewodniczkę, uzdrowicielkę z zamiłowaniem do życia i transformacji.

John Hawken – MODUŁ 4

Jeden z najbardziej doświadczonych nauczycieli Tantry w Europie. Posiada ponad trzydziestoletnie doświadczenie w pracy z ciałem i energią, a od 20 lat jest nauczycielem tantry.

Uznawany jest za jednego z najważniejszych nauczycieli tantry w Europie w zakresie uzdrawiania seksualności. Łączy tantrę i szamanizm. Uczył się tantry u Margo Anand oraz szamanizmu u Arwyn Dreamwalker. Prowadzi warsztaty tantry w Wielkiej
Brytanii, Niemczech, Austrii, Czechach, Francji, Grecji i Hiszpanii. Stworzona przez Hawkena szkoła tantry The Path of Transformation zawiera jego doświadczenia obejmujące pracę z ciałem i energią, pracę z seksualnością oraz inne metody terapeutyczne, szamańskie rytuały i techniki uzdrawiania.

www.thepathsoftransformation.com