21
Nov.

Dark Eros

Podczas tego warsztatu zapraszamy Cię do odkrywania swojej ekspresji sexualnej, która jest świadomie transgresywna i uzdrawiająca przez co nabiera  szczególnego smaku i soczystości zakazanego owocu.

Czy odczuwasz tęsknotę za intensywnością swoich seksualnych doświadczeń? Czy poczucie winy lub wstyd przesłaniają Twoją seksualną przyjemność? Czy odczuwasz lęk lub paraliż, gdy sytuacja staje się seksualna?

 • TEN WARSZTAT JEST DLA CIEBIE, JEŚLI:

  • Pragniesz poszerzyć swój erotyczny potencjał i przyjemność,
  • Czujesz pociąg do zabawy z władzą i uległością (intensywność dawania oraz przyjmowania),
  • Chcesz przekształcić strach w przyjemność, poczucie winy i wstyd w podekscytowanie.

  DARK EROS TO PRZESTRZEŃ, W KTÓREJ:

  • Odkryjesz seksualność pierwszej czakry, akceptowanie oraz przekształcanie mrocznych impulsów i energii,
  • Odkryjesz analną fazę rozwoju seksualnego, której motto brzmi: „Oto jestem na tym świecie!” (co często jest sfrustrowane przez zaburzoną kontrolę rodzicielską wyrażaną gniewem lub wycofaniem),
  • Odkryjesz jak otworzyć się na przyjmowanie większej intensywności energii,
  • Nauczysz się budować własną energię, aby zwiększyć potencjał przyjemności z bardziej intensywnych form kontaktu,
  • Uwolnisz uczucia gniewu i wściekłości,
  • Uleczysz poczucie winy oraz wstydu w odniesieniu do swoich seksualnych uczuć i potrzeb,
  • Odkryjesz swoją dzikość w bezpieczny i zabawny sposób,
  • Poddasz się odczuwalnemu przepływowi ekstatycznej seksualnej energii przez swoje ciało.
  ____________________________________________________________________________
  Dark Eros, to termin opisujący seksualność, która jest związana z pierwszą czakrą; seksualność, która wypływa z problemów egzystencjalnych, a nie z czystej przyjemności, miłości i kontaktu. Problemy egzystencjalne, niezależnie od tego, czy chodzi o władzę, uległość, gniew, zemstę, poczucie winy, wstydu, własnej wartości i osobistej mocy, nadają energii seksualnej odrobinę ciemności. Dzieje się tak dlatego, że problemy te są zazwyczaj nieświadome, może nawet obsesyjne lub niosą energię, która grozi utratą kontroli. Nie są to elementy ego, chęci wykazania się, czy narcyzmu, ale bardziej ciemne ruchy energii ukryte głęboko w naszych trzewiach.
  ____________________________________________________________________________
  Ten warsztat pokazuje jak leczyć i transformować te egzystencjalne problemy, poprzez tantryczne techniki uwalniania, wyrażania energii, podnoszenia świadomości, tworzenia przestrzeni serca i potwierdzania przyjemności, jako siły wspierającej naszą naturę.
  Powyższe kwestie egzystencjalne powstają w wyniku represji naszej energii seksualnej podczas wczesnych faz rozwoju seksualnego, szczególnie fazy oralnej. Kiedy ekscytacja zostaje stłumiona, staje się zapaścią oraz rezygnacją; kiedy jest kontrolowana, staje się poczuciem winy, strachem i poczuciem bycia złym człowiekiem, który nieświadomie łączy podniecenie z poddaniem się władzy autorytetom, karą i cierpieniem. Dzieje się tak w szczególności, jeśli wychowaliśmy się w środowisku moralnym lub religijnym, które nie akceptowało naszej przyjemności seksualnej (na przykład stosunek religii do samozadowolenia zwanego często samogwałtem).
  ____________________________________________________________________________
  W relacjach mamy tendencję do wyrażania władzy i kontroli przez karanie partnera/ki poprzez wycofanie miłości. Stwarza to zranienie oraz strach, które i tak później wracają do nas, gdyż partnerzy w którymś momencie zrobią nam to samo. Stwarza to powolne oddalanie się partnerów od siebie, które stopniowo staje się nie do zniesienia. Techniki Dark Eros uczą nas, aby utrzymywać energetycznie zdrową oraz kochającą relację transformując gniew i zranienia poprzez świadome dawanie sobie intensywności w sposób fizyczny i energetyczny, co pozwala przemienić gniew w kontakt erotyczny.
  ____________________________________________________________________________
  Freya i Piotr przedstawią praktyczne i teoretyczne podejście do przekształcenia tych egzystencjalnie ciemnych zagadnień w czystą przyjemność oraz energię życiową, co niesie potężne uzdrowienie i poczucie wolności.

  PROCES UZDRAWIANIA OBEJMUJE:

  • Przyjmowanie i obejmowanie mrocznych impulsów i energii oraz postrzeganie ich z inną świadomością,
  • Wybór bycia w fizycznym kontakcie, zamiast tworzenia dystansu psychologicznego,
  • Wybór energii serca, by zaniechać odwracania się, braku dotyku i przemocy,
  • Wybieranie przyjemności z bliskości i pojednania zamiast moralnej przyjemności posiadania racji,
  • Wybór bycia w kontakcie i przyjemności z tworzenia miłości oraz piękna, zamiast przemocy i cierpienia,
  • Uświadomienie sobie, iż odczuwanie intensywności w postaci przyjemności jest bardziej duchowe niż ból i cierpienie,
  • Doświadczanie energii seksualnej jako bramy do świętej intymności,
  • Uczucie przybycia, powrotu do domu.
  Otwarte czerpanie przyjemności z władzy lub karania początkowo może wydawać się perwersyjne. Ale perwersją jest represja i tworzenie tabu, które prowadzą do pierwotnej sublimacji podniecenia seksualnego w bardziej akceptowalne społecznie formy energii: władzy lub moralności. Ponieważ przyjemność jest dozwolona, przemoc zanika i odzyskujemy niewinność.

Prowadzący:

Freya Wolna

Międzynarodowa nauczycielka Tantry i masażu tantrycznego,  Sex&Life coach, trenerka z ponad 16 letnim doświadczeniem, certyfikowana facylitatorka medytacji OSHO, praktyk pracy z ciałem i oddechem. W swojej pracy skupia się na uzdrawianiu relacji intymnych, seksualności, komunikacji intymnej poprzez warsztaty, sesje pracy z ciałem oraz coaching. Prowadzi ceremonie ECSTATIC CACAO podczas których gra kultową muzę jako dj-ka oraz prowadzi uczestników w szamańską podróż. Trenerka w szkole The Paths of Transformation (John Hawken, UK), Tantra Woman (Santoshi Amor,Hiszpania), Art of Love (Shachar Caspi, Izrael).  

Freya łączy gruntowną wiedzę i doświadczenie z pasją, głęboką szamańska mądrość, wnikliwość i uważność z intuicją, co czyni z niej przewodniczkę, uzdrowicielkę z zamiłowaniem do życia i transformacji.

Piotr Reisch

Piotr jest Life Coachem, mentorem przywództwa i kreatywności, praktykiem HeartMath oraz trenerem Tantry i Mindfulness. Twórca instytutu iMind, Drogę rozwoju osobistego rozpoczął w latach 80-tych od treningu autogennego, transcendentalnej medytacji i sztuk walki.

Miejsce:

Biorezydencja
Świeradów Zdrój 59-850, ul. Główna 12

Cena pobytu:

220 PLN/3 posiłki dziennie za osobę (cena za pobyt z wyżywieniem)
+ 4PLN opłata klimatyczna za osobę za dobę

Termin:

Początek: 21.11.2022 18:00
Zakończenie: 27.11. 2022 14:00-15:00

Cena:

2500 PLN + zakwaterowanie 220 PLN
PROMOCJA:
100 PLN, jeżeli przyprowadzisz dodatkową osobę, która nie była jeszcze na warsztatach Freyi.

Kontakt:

Julia  – Koordynator warsztatu
tel: +48 517643295
mail: kontakt@freyawolna.pl