23
Nov.

Dark Eros

Transformacja lęku, poczucia winy i wstydu

pokazuje jak leczyć i transformować te egzystencjalne problemy, poprzez tantryczne techniki uwalniania, wyrażania energii, podnoszenia świadomości, tworzenia przestrzeni serca i potwierdzania przyjemności, jako siły wspierającej naszą naturę.

Powyższe kwestie egzystencjalne powstają w wyniku represji naszej energii seksualnej podczas wczesnych faz rozwoju seksualnego, szczególnie fazy oralnej. Kiedy ekscytacja zostaje stłumiona, staje się zapaścią oraz rezygnacją; kiedy jest kontrolowana, staje się poczuciem winy, strachem i poczuciem bycia złym człowiekiem, który nieświadomie łączy podniecenie z poddaniem się władzy autorytetom, karą i cierpieniem. Dzieje się tak w szczególności, jeśli wychowaliśmy się w środowisku moralnym lub religijnym, które nie akceptowało naszej przyjemności seksualnej (na przykład stosunek religii do samozadowolenia zwanego często samogwałtem).

W relacjach mamy tendencję do wyrażania władzy i kontroli przez karanie partnera/ki poprzez wycofanie miłości. Stwarza to zranienie oraz strach, które i tak później wracają do nas, gdyż partnerzy w którymś momencie zrobią nam to samo. Stwarza to powolne oddalanie się partnerów od siebie, które stopniowo staje się nie do zniesienia. Techniki Dark Eros uczą nas, aby utrzymywać energetycznie zdrową oraz kochającą relację transformując gniew i zranienia poprzez świadome dawanie sobie intensywności w sposób fizyczny i energetyczny, co pozwala przemienić gniew w kontakt erotyczny.

John Hawken przedstawi praktyczne i teoretyczne podejście do przekształcenia tych egzystencjalnie ciemnych zagadnień w czystą przyjemność oraz energię życiową, co niesie potężne uzdrowienie i poczucie wolności.

Proces uzdrawiania obejmuje:

  •  Przyjmowanie i obejmowanie mrocznych impulsów i energii oraz postrzeganie ich z inną świadomością,
  •  Wybór bycia w fizycznym kontakcie, zamiast tworzenia dystansu psychologicznego,
  •  Wybór energii serca, by zaniechać odwracania się, braku dotyku i przemocy,
  •  Wybieranie przyjemności z bliskości i pojednania zamiast moralnej przyjemności posiadania racji,
  •  Wybór bycia w kontakcie i przyjemności z tworzenia miłości oraz piękna, zamiast przemocy i cierpienia,
  •  Uświadomienie sobie, iż odczuwanie intensywności w postaci przyjemności jest bardziej duchowe niż ból i cierpienie,
  •  Doświadczanie energii seksualnej jako bramy do świętej intymności,
  •  Uczucie przybycia, powrotu do domu.

Otwarte czerpanie przyjemności z władzy lub karania początkowo może wydawać się perwersyjne. Ale perwersją jest represja i tworzenie tabu, które prowadzą do pierwotnej sublimacji podniecenia seksualnego w bardziej akceptowalne społecznie formy energii: władzy lub moralności. Ponieważ przyjemność jest dozwolona, ​​przemoc zanika i odzyskujemy niewinność.

DARK EROS (Z CIEMNOŚCI DO ŚWIATŁA)
Eros to nie tylko światło. Podczas tego warsztatu John Hawken zaprosi nas do odkrywania swojej ekspresji seksualnej, która jest świadomie transgresywna oraz szczególnego smaku i soczystości zakazanego owocu.

Czy odczuwasz tęsknotę za intensywnością swoich seksualnych doświadczeń? Czy poczucie winy lub wstyd przesłaniają Twoją seksualną przyjemność? Czy odczuwasz lęk lub paraliż, gdy sytuacja staje się seksualna?

Dark Eros to przestrzeń, w której:

• Odkryjesz seksualność z pierwszej czakry, przyjmowanie oraz przekształcanie mrocznych impulsów i energii,
• Odkryjesz analną fazę rozwoju seksualnego, której motto brzmi: „Oto jestem na tym świecie!” (co często jest sfrustrowane przez kontrolę rodzicielską wyrażaną gniewem lub wycofaniem),
• Odkryjesz jak kontrolować przyjmowanie większej intensywności energii,
• Nauczysz się budować swoją energię, aby zwiększyć potencjał przyjemności z bardziej intensywnych form kontaktu,
• Uwolnisz uczucia gniewu i wściekłości,
• Uleczysz poczucie winy oraz wstydu w odniesieniu do swoich seksualnych uczuć i potrzeb,
• Odkryjesz swoją dzikość w bezpieczny i zabawny sposób,
• Poddasz się odczuwalnemu przepływowi ekstatycznej seksualnej energii przez swoje ciało.

Ten warsztat jest dla ciebie, jeśli:

• Pragniesz poszerzyć swój erotyczny potencjał i przyjemność,
• Czujesz pociąg do zabawy z władzą i uległością (intensywność dawania oraz przyjmowania),
• Chcesz przekształcić strach w przyjemność, poczucie winy i wstyd w podekscytowanie.

Zarówno poczucie winy, jak i wstyd są wypaczonymi formami podniecenia seksualnego. To podniecenie ograbione z jego niewinności i skierowane przeciwko sobie jest auto-destruktywnym pragnieniem, które o dziwo nasze społeczeństwo znajduje bardziej akceptowalne, niż pozytywne przyjemności bycia żywym w zmysłowym ciele.

Prowadzący:

John Hawken –

Jeden z najbardziej doświadczonych nauczycieli Tantry w Europie. Posiada ponad trzydziestoletnie doświadczenie w pracy z ciałem i energią, a od 20 lat jest nauczycielem tantry.

Uznawany jest za jednego z najważniejszych nauczycieli tantry w Europie w zakresie uzdrawiania seksualności. Łączy tantrę i szamanizm. Uczył się tantry u Margo Anand oraz szamanizmu u Arwyn Dreamwalker. Prowadzi warsztaty tantry w Wielkiej
Brytanii, Niemczech, Austrii, Czechach, Francji, Grecji i Hiszpanii. Stworzona przez Hawkena szkoła tantry The Path of Transformation zawiera jego doświadczenia obejmujące pracę z ciałem i energią, pracę z seksualnością oraz inne metody terapeutyczne, szamańskie rytuały i techniki uzdrawiania.

www.thepathsoftransformation.com

Freya Wolna –

Międzynarodowa nauczycielka Tantry i masażu tantrycznego,  Sex&Life coach, trenerka z ponad 16 letnim doświadczeniem, certyfikowana facylitatorka medytacji OSHO, praktyk pracy z ciałem i oddechem. W swojej pracy skupia się na uzdrawianiu relacji intymnych, seksualności, komunikacji intymnej poprzez warsztaty, sesje pracy z ciałem oraz coaching. Prowadzi ceremonie ECSTATIC CACAO podczas których gra kultową muzę jako dj-ka oraz prowadzi uczestników w szamańską podróż. Trenerka w szkole The Paths of Transformation (John Hawken, UK), Tantra Woman (Santoshi Amor,Hiszpania), Art of Love (Shachar Caspi, Izrael).  

Freya łączy gruntowną wiedzę i doświadczenie z pasją, głęboką szamańska mądrość, wnikliwość i uważność z intuicją, co czyni z niej przewodniczkę, uzdrowicielkę z zamiłowaniem do życia i transformacji.

Miejsce:

Biorezydencja
Świeradów Zdrój 59-850, ul. Główna 12

Cena pobytu:

145PLN/ 2 posiłki dziennie
155PLN/3 posiłki dziennie za osobę (cena za pobyt z wyżywieniem)
+ 4PLN opłata klimatyczna za osobę za dobę

Termin:

Początek: 23.11.202o 18:00
Zakończenie: 29.11. 2020 14:00

Cena:

1700 PLN + zakwaterowanie
PROMOCJA:
100 PLN, zniżki jeżeli wpłacisz zaliczkę do dnia 31 sierpnia 2020
100 PLN, jeżeli przyprowadzisz dodatkową osobę, która nie była jeszcze na warsztatach Johna Hawkena.

Kontakt:

Julia  – Koordynator warsztatu
tel: +48 536 500 144
mail: julia@freyawolna.pl